Rękawice robocze

Obecnie na rynku znajdziemy rękawice ochronne dostosowane do nawet najbardziej wymagających prac. Przestrzeganie zasad BHP jest bardzo ważne, aby bezpiecznie wykonywać poszczególne czynności. Odpowiednio dobrane rękawice nie powinny ograniczać swobody ruchów oraz nosić się wygodne nawet przez kilka godzin. Bez wątpienia mechanik potrzebuje innych rękawic roboczych niż ogrodnik. W zależności od rodzaju wykonywanych czynności rękawiczki robocze zazwyczaj wykonuje się z różnych materiałów. Na stronie naszego sklepu z rękawicami roboczymi znajdą Państwo wiele rodzajów i typów odzieży BHP przystosowanej do ochrony dłoni. 

Active filters

Rękawice robocze

Rękawiczki ochronne możemy podzielić na kategorie w zależności od określonego stopnia ryzyka w wykonywanej pracy.

Do kategorii I zaliczamy zawody o niskim ryzyku. Rękawice ochronne z tej kategorii mają zabezpieczyć nasze dłonie przed uszkodzeniem naskórka. Oprócz tego takie rękawice chronią przed zabrudzeniami. W tej grupie znajdziemy m.in. rękawice ogrodnicze, wampirki czy rękawice gumowe. Te rękawiczki robocze idealnie sprawdzą się do użytku w gospodarstwie domowym, w szklarni czy przy prostych pracach budowlanych. W zawodach medycznych, takich jak lekarz czy ratownik medyczny, najlepszym wyborem będą jednorazowe gumowe lub lateksowe rękawiczki. Dla osób uczulonych na lateks producenci przygotowali alternatywę, czyli rękawice wykonane z nitrylu. Na stronie naszego sklepu z rękawicami roboczymi znajdziemy wygodne i elastyczne rękawice FF LARK LIGHT HS-04-010, które będą odpowiednie do zawodów wymagających zręczności, takich jak monter czy serwisant.

Kategoria II składa się z rękawic ochronnych używanych w sytuacjach o średnim zagrożeniu dla naszych dłoni. Takie rękawice mają często zastosowanie ogólne do wielu prac. Najczęściej producenci dodatkowo je wzmacniają, aby przeciwdziałać uszkodzeniom mechanicznym. Do tej grupy zaliczymy też rękawice robocze ocieplane, które sprawdzą się u pracowników budowlanych spędzających czas na zewnątrz w miesiącach jesienno-zimowych. Tego typu rękawice są też zdecydowanie bardziej wytrzymałe na przetarcie czy rozerwanie. Antyprzepięciowe rękawiczki ochronne FF ROOK LIGHT HS-04-018 dostępne naszej stronie umożliwiają bezpieczną pracę z ostrymi narzędziami takimi jak noże, pilniki czy brzeszczoty. Do II kategorii zaliczamy też rękawice skórzane wykorzystywane w spawalnictwie czy w kowalstwie.

W kategorii III znajdziemy rękawice robocze służące do ochrony dłoni przed silnymi substancjami żrącymi czy wysokim napięciem. Tym typem rękawic ochronnych oznaczamy modele antyelektrostatyczne, przeznaczone do pracy w środowisku zagrożonym wybuchem. Są to rękawice specjalistyczne, które wymagają stosownych certyfikatów jakości. Wybór takich rękawic ochronnych powinien być zatwierdzony przez inspektora BHP.

Rękawice robocze cena

Wybór rękawiczek ochronnych uzależniamy od ceny produktu oraz od stanowiska i typu wykonywanej pracy. Aktualnie producenci prześcigają się w innowacyjności odzieży roboczej, aby dostosować się do coraz bardziej wymagających klientów. Cena rękawic roboczych zależy od producenta oraz od jakości wykonania gotowego produktu. W przypadku odzieży ochronnej nie warto oszczędzać – zdrowie i bezpieczeństwo pracownika jest najważniejsze.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą rękawic ochronnych dostępną w naszym sklepie.