Kombinezony ochronne

Wymogiem niektórych zawodów jest wykonywanie pracy w odpowiedniej odzieży roboczej. Przepisy dotyczące BHP ściśle określają zasady, których przestrzeganie ma zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas pracy. Kombinezony robocze występują w wariancie wielorazowym lub jednorazowym, w zależności od przeznaczenia wykonuje się je z bawełny, poliestru lub z połączenia tych dwóch materiałów. Odpowiednio dopasowana odzież robocza nie tylko chroni, ale też zwiększa komfort podczas pracy. Na naszej stronie znajdą Państwo różne rodzaje kombinezonów dostosowanych do nawet najtrudniejszych warunków pracy.

Active filters

Kombinezon mechanika

Kombinezon warsztatowy powinien wytrzymywać uszkodzenia mechaniczne. W tym celu takie kombinezony posiadają wzmocnienia na łokciach i kolanach, aby zapobiec przetarciom w newralgicznych miejscach. Dodatkowo przy pracy w warsztacie narażamy się na działanie różnych substancji szkodliwych, dlatego warto przed zakupem upewnić się, czy nasz kombinezon jest na nie odporny. Kombinezon roboczy do warsztatu zazwyczaj ma też praktyczne kieszenie, które ułatwiają przechowywanie narzędzi.

Kombinezon roboczy ocieplany

Gdy pracujemy na zewnątrz, kombinezon dostosowujemy do pogody i pory roku. Szczególnie podczas miesięcy jesiennych oraz zimowych, korzystamy z ocieplanych kombinezonów. Taką odzież wykonuje się z materiałów zatrzymujących ciepło, tym samym zapobiega się wychłodzeniu organizmu. W tym przypadku zwracajmy uwagę na wiatroszczelność i nieprzemakalność materiału. Nie wybierajmy kombinezonów roboczych wykonanych ze zbyt grubych materiałów, ponieważ ograniczają one swobodę ruchów. Oczywiście można zrezygnować z ocieplanego kombinezonu na rzeczy bielizny termicznej pod zwykłym kombinezonem. Takie rozwiązanie jednak nie jest wygodne dla pracownika i może ograniczać jego motorykę.

Kombinezon roboczy jednoczęściowy

To praktyczne rozwiązanie dla wszystkich pracujących w wymagających warunkach. Kombinezony jednoczęściowe to bardzo funkcjonalna odzież, bo mamy pewność, że całe nasze ciało jest bezpieczne podczas pracy. Taki kombinezon roboczy zostaje dostosowany do wykonywanej pracy oraz dopasowany do sylwetki pracownika. Warto też pamiętać o jakości materiałów, z których uszyto odzież roboczą, zwróćmy uwagę na wytrzymałość i fakt czy tkanina jest przyjazna dla skóry. Kombinezon roboczy znajdzie zastosowanie w wielu zawodach, takich jak elektryk, magazynier czy pracownik szklarni.  

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą kombinezonów ochronnych dostępną w naszym sklepie.